شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

تکنولوژی 5G: آیا برای سلامتی انسان خطرناک است؟
شناسه پست: 2672
بازدید: 1311

در این مقاله قصد داریم که تکنولوژی 5G را از نظر سلامتی یا مضر بودن آن برای شما کاربران عزیز در قسمت وبلاگ سایت سورس سیتی بررسی کنیم.

تکنولوژی 5G: آیا برای سلامتی انسان خطرناک است؟

شناخت کلی

دولت بر این باور است که  تکنولوژی 5G امن است و هیچ ضرری برای انسان ندارد. برای اینکه مطمئن شویم تکنولوژی 5G خطرناک است یا نه، ابتدا باید با مفهوم تکنولوژی 5G و همچنین تابش های الکترومغناطیسی بیشتر آشنا شویم.

طیف الکترومغناطیس جزئی از طبیعت است و بخشی از این طیف از مادون قرمز که فرکانس پایینی دارد تا فرابنفش که فرکانس بالاتری دارد و جز نور مرئی به حساب می آید و قابل مشاهده است تشکیل شده. تابش های الکترومغناطیسی، بر اساس فرکانس و طول موج اندازه گیری میشوند. تابش هایی که فرکانس پایین تر و طول موج طولانی تری نسبت به نور مرئی دارند، به عنوان تابش های مایکروویو و رادیو اکتیو شناخته میشوند.

تکنولوژی 5G: آیا برای سلامتی انسان خطرناک است؟

تلفن های همراه، امواج رادیویی که در این طیف قرار دارند را از طریق ایستگاه‌های پایه ‌ای دریافت و با آنها ارتباط برقرار میکنند. در تکنولوژی 5G، بخش جدیدتری از این طیف استفاده شده است که از  22 گیگا هرتز تا 86 گیگا هرتز را در بر میگیرد و هنوز هم از قسمت یونیزه این طیف پایین تر است.

این تابش به عنوان تابش غیر یونیزه شناخته شده است، زیرا قادر به شکستن پیوندهای مولکولی نیست و نمیتواند الکترون ها را از اتم ها جدا کند. بنابراین این تابش غیر یونیزه و کاملا بی خطر است. ادعاهای بسیار زیادی مبنی بر سرطان زا بودن این تابش ها وجود دارد که ممکن است بر اثر سوء تفاهم های علمی باشد.

NHS اعلام کرده است که مقدار زیادی از تحقیقات علمی در مورد اثرات مثبت استفاده از تلفن همراه در دهه 1990 انجام شده است اما هیچ کدام از این تحقیقات نتوانسته اند ثابت کنند که تابش های رادیویی تلفن های همراه میتوانند خطرناک باشند.

تکنولوژی 5G: آیا برای سلامتی انسان خطرناک است؟

تحت تاثیر قرار گرفتن بدن توسط امواج رادیویی

هنگامی که امواج رادیویی به بدن انسان میرسد، آنها جذب بدن و به سادگی تبدیل به انرژی میشوند. تحقیقات علمی نشان داده است که امواج رادیویی ساختار مولکولی هر یک از این بافت ها را تغییر نمیدهد.

این امواج قادر هستند تا درجه حرارت سلول ها را تا 0.2 درجه سانتیگراد افزایش دهند. اما این میزان برابر با افزایش دمای بدن در طول فعالیت یا ورزش است و خطری برای سلامتی محسوب نمیشود.

بررسی های گسترده ای که در تحقیقات منتشر شده انجام گرفته است در نهایت به این نتیجه رسیده اند که به طور کلی نمیتوان گفت امواج رادیویی منتشر شده از تلفن های همراه باعث به خطر افتادن سلامت انسان‌ها میشود. گرچه در صورت قرار گیری طولانی مدت در معرض این امواج باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا از بی خطر بودن آن ها برای سلامتی انسان ثابت شود.

 

سخن مدیر سایت

در پست های دیگر ما، میتوانید از امکانات دیگر سایت مثل آموزش اندروید استودیو، آموزش جاوا اسکریپت، آموزش php، آموزش B4A و آموزش های دیگر و همچنین محصولات سایت که با قیمتی ارزان و رایگان در داخل سایت قرار دادیم بهره مند شوید. همچنین بخش وبلاگ ما که بروزترین مطالب و سایت های خارجی و مقاله های علمی و آموزشی در آن موجود است هم استفاده کنید.

تیم سایت سورس سیتی، برای شما کاربران عزیز مقاله تکنولوژی 5G: آیا برای سلامتی انسان خطرناک است را فراهم کرده است. لطفا نظرات خود را با ما در این صفحه به اشتراک بگذارید.

به آدرس اینستاگرام ما هم مراجعه نمایید.

نویسنده

مجتبی قاسمی
با 5 سال تجربه در عرصه طراحی سایت و برنامه نویسی آماده خدمت گزاری به شماییم :)